En far varslet på telefon at han hadde drept sine to døtre. I tillegg til barnebarnet. Han sa at han ville ta sitt eget liv.
Politiet har siktet ham for drapene. De mener mannen drepte de tre andre, og så tok han sitt eget liv.
Tragedien skjedde i et hus i Skogbygda i Nes.
Det var Katrine Nordli Korslund, Victoria Nordli Korslund og Emily Nordli Andresen som ble drept, skriver NTB.
Emily var 11 måneder gammel. Katrine var 30 år gammel, og Victoria var 24 år gammel.
Politiet friga navnene onsdag.
Jentenes mor bodde også i huset. Men hun var ikke i huset da drapene skjedde. Hun har nå mistet begge barna sine og sitt eneste barnebarn, skriver avisa VG.
Katrine Nordli Korslund jobbet som politi på Eidsvoll. Hun var mor til Emily og i mammapermisjon. Victoria Nordli Korslund jobbet som sykepleier i Kongsvinger.
Etter at den siktede ringte 23. januar, dro politiet til huset. Der fant de fire mennesker døde. De var skutt. Huset var røykfylt.
Politiet prøver å finne ut hvorfor drapene skjedde.
– Vi kan ikke være helt sikre på at vi finner alle svarene. I sånne saker kan det være vanskelig å komme helt fram til hvorfor dette skjedde, sa Grete Lien Metlid til NTB i forrige uke. Hun jobber i politiet.