Sport

Norge tapte mot Sverige

Sverige vant 4-2 mot Norge i fotballkampen onsdag. Zlatan Ibrahimovic fikk mål tre ganger for Sverige.

Landslagssjef Egil «Drillo» Olsen hadde veldig lyst til å vinne over Sverige. Norge tapte 2-4 mot Sverige. Dessverre har ikke det norske laget en så god spiller som Zlatan Ibrahimovic. Zlatan fikk tre av fire mål for det svenske laget.

Mohammed Abdellaoue fikk mål på straffespark for Norge. Stefan Johansen traff også målet. Til pause var resultatet 2-2.

Stefan Johansen og Omar Elabdellaoui spilte sin første landskap for Norge. I starten gjorde de noen feil. Johansen hadde en dårlig pasning. Det førte til at Zlatan fikk mål i det første minuttet av kampen.

LES OGSÅ: – Gleder seg til Zlatan-møte

De to nye ble bedre etter hvert i kampen. Elabdellaoui var nest sist på ballen som ga Norge straffespark. Johansen fikk sitt første landslagsmål.

Zlatan fikk sitt tredje mål like etter pause. Den svenske spilleren Anders Svensson fikk svenskenes fjerde mål på et langskudd. Det var det peneste målet i kampen.

Det var kun 13.438 som så kampen fra tribunen på Friends Arena i Stockholm. Under kvinnenes EM-finale var det 41.000 tilskuere der. Den ble spilt for to og en halv uke siden.

Zlatan sa fine ting om Norge etter kampen.

– Det var en veldig god kamp av oss. Norge bød på god motstand. Det var sterkt at de kom tilbake etter å ha ligget under 0-2. De viste at de ville spille fotball når de hadde ballen, sa Zlatan.

Selv om Norge tapte mot Sverige synes Mohammed Abdellaoue at det var en morsom kamp. Han synes det var gøy å spille mot Zlatan Ibrahimovic.

– Du ser at det er klasse over alt han gjør og at han betyr mye for laget. En lærer alltid av de beste. Så er det ting han gjør som andre folk ikke kan gjøre. Det spørs om jeg kan dra nytte av det, men det er gøy å ha noe å strekke seg etter, det sa Abdellaoue.